Strukturno, večjih razlik med moško in žensko kožo ni, a določene specifičnosti vendarle obstajajo.

Lastnosti moške kože
Moška koža se povesi kasneje, toda, ko se pojavijo gube, so le-te veliko bolj izražene in globlje kot pri ženskah. Pri ženskah je prve znake staranja opaziti že okoli 25. leta starosti, pri moških pa šele okoli 30-tih.
Folikuli dlake pri dečkih, pod vplivom delovanja androgenih hormonov v času pubertete postanejo močnejši kot pri deklicah. Prekomerno izločanje loja lahko poslabša stanje seboreje, privede do povečanja por, nastanka mozoljev in aken.
Tudi koža moškega je lahko suha, kar je lahko dedno pogojeno stanje ali pridobljeno zaradi vpliva dejavnikov okolja (sonce, klimatske razmere, onesnaženje itn.) oziroma povezano z načinom življenja (kajenje, stres, pomanjkanje spanca, alkohol ali neuravnotežena prehrana).
POGOSTE TEŽAVE NA MOŠKI KOŽI
1. Folikulitis : vraščanje dlak je zelo pogosta težava, v osnovi pa sta zanjo odgovorna dva mehanizma: prekratko odrezane dlake, pod nivojem vrhnje plasti kože (epidermisa) ali predolga dlaka, ki se na poti na površje obrne nazaj v kožo v obliki pentlje.
2. Razdraženost kože po britju: britje, bodisi ročno ali z električnim aparatom, delno poškoduje hidrolipidni film na koži, kar prizadene tudi zaščitno funkcijo te plasti in omogoča rast patogenih mikroorganizmov. Posledica je razdraženost kože. Toda, težave, ki jih britje povzroča in slabša lahko preprečite in pozdravite.
NAŠE PRIPOROČILO
Britje bo bolj prijetno, če kožo navlažite s toplo vodo. Nato nanesite gel ali peno za britje, odvisno od tipa vaše brade. Kožo dobro sperite in osušite ter jo negujte s primernim izdelkom, ki bo pomiril skelenje, ki se pojavi po britju, obnovil vrhnjo plast kože in preprečil škodljivo delovanje bakterij. Odsvetujemo uporabo izdelkov po britju, ki vsebujejo alkohol.